poniedziałek, 16 lipca 2012

Formuła E2 i WPP - Tor Poznań - 30.06.2012

            Witam. W końcu po długiej przerwie spowodowanej pisaniem pracy magisterskiej miałem czas, żeby wyskoczyć na tor i fotografować, już jako magister :) A okazja była zacna, bo w ciągu jednego weekendu odbyło się kilka wyścigów.

Sobotnie zmagania kierowców zaczęły się od wyścigów D4 CEZ i WSMP, na które niestety nie zdążyłem. Później ścigali się kierowcy Formuły E2. Pierwszy raz miałem okazję fotografować te wyścigi i muszę stwierdzić, że bardzo ciężko było nadążyć za małymi i zwinnymi bolidami. Zanim udało mi się dostosować parametry aparatu do prędkości zawodników minęły trzy okrążenia :) Od tego momentu naprawdę zacząłem doceniać pracę ludzi, którzy fotografują zawody F1…



czwartek, 3 maja 2012

II KJS "GS Rally" - Ostrów Wielkopolski - 29.04.2012


Emocje po King of Europe nie zdążyły osłabnąć, a już kolejny weekend szykował się pod znakiem fotografii. Tym razem moje rodzinne miasto, Ostrów Wielkopolski, i II KJS. Konkursowa Jazda Samochodowa to pierwszy szczebel rajdowej kariery, który musiał przejść każdy zawodnik startujący w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Świata WRC. Chęć walki, rywalizacji i determinacji zweryfikuje, czy będzie się chciało dalej wspinać po wyższych szczeblach i w przyszłości święcić triumfy, jak m.in. Krzysztof Hołowczyc.  Jest to impreza o charakterze otwartym, dla kierowców nieposiadających żadnych licencji sportów samochodowych. W odrębnej kategorii gość dopuszcza się udział zawodników licencjonowanych. Do startów dopuszczane są samochody posiadające homologację drogową i aktualne badanie techniczne. Nie są wymagane inne środki bezpieczeństwa (odzież sportowa, klatki bezpieczeństwa, pasy wielopunktowe, systemy gaśnicze itp.). Jedynym dodatkowym wymogiem w stosunku do jazdy drogowej jest posiadanie kasku. (wrc-ostrow.pl). Kierowców dzieli się pod względem pojemności silnika, jaki posiadają w swoich rajdówkach. I tak klasa I to silniki o pojemności do 900 cm3, klasa II 900-1300 cm3, klasa III 1300-1600 cm3, klasa IV 1600-2000 cm3 i klasa V – powyżej 2000 cm3.  Jest jeszcze klasa VI – to klasa gość, o której wspomniałem wyżej.



czwartek, 26 kwietnia 2012

Hell ® King of Europe 2012 Runda 1 - Tor Poznań - 22.04.2012


Niedziela – drugi dzień zawodów, z programem wzbogaconym o wiele atrakcji dla przybyłej publiczności. Były to między innymi Drift Tir, czyli przygotowany specjalnie do driftu ciągnik siodłowy. Jest to dzieło ludzi z STW Center. To istny potwór z ogromnym spojlerem, który sieje strach zbliżając się do zakrętu, a kolega kamerzysta miał bardzo bliskie spotkanie z jego pękającą oponą… :)
Drugą atrakcją dla kibiców było Drift Taxi. Mimo wysokiej ceny tej zabawy (która kształtowała się na poziomie 100zł / przejazd), chętnych nie brakowało, a kierowcy podczas tych przejazdów ani myśleli oszczędzać swoje driftowozy i nerwy pasażerów.