poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Poznań Motor Show 2012 - 13.04.2012

13 kwietnia 2012 miałem przyjemność odwiedzić największe targi motoryzacyjne w Polsce, czy Motor Show 2012, odbywające się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nauczony doświadczeniem roku poprzedniego, kiedy poszedłem fotografować w sobotę i przez dobre 5 minut nie mogłem zrobić zdjęcia Mercedesa SLS bez jakiejkolwiek osoby w kadrze, wybrałem się w piątek. Różnie ten piątek był nazywany: VIP Day, Press Day, w zależności gdzie się czytało – generalnie dzień dla prasy i ludzi z branży. Ja jednak wchodząc pierwsze co zobaczyłem to ojciec z trójką dzieci. Aż chciało się podejść i zapytać, z jakiej są redakcji…




niedziela, 1 kwietnia 2012

Inauguracja Tor Poznań Track Day - 25.03.2012

W niedzielę, 25.03.2012 roku ponownie zaczęła kręcić się maszyna z logo Tor Poznań Track Day. Mimo że zawody odbywały się pod koniec marca, to pogoda była dla kierowców i fotografów bardzo łaskawa (oczywiście oprócz ciągłej zmiany balansu bieli... :D). 

Obsada również była warta grzechu i chociaż ja najbardziej czekałem na Ferrari (którego kierowca niestety nie przyjechał), to reszta stawki również przyprawiała o uśmiech na twarzy. Wystarczy wymienić Nissana GT-R, Porsche GT3 RS, Renault Clio RS, Nissana 370 Z czy niezliczoną koalicję "Niemców". Zgodnie z moimi przewidywaniami najlepszy czas wykręcił kierowca żółto-czarnego Nissana GT-R, który pokonał pętlę poznańskiego toru w czasie 1:45:643 .  





środa, 14 marca 2012

SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań


Jak wspomniał w kultowym programie „Top Gear” James May, to nie jazda supersamochodami daje nam największą frajdę. Największą frajdę daje jazda każdym, nawet  słabym samochodem, ale na granicy jego możliwości. Do tego samego wniosku doszli również uczestnicy marcowej imprezy, chociaż nie dla wszystkich skończyło się to pomyślnie.

Pogoda, jak to w marcu, nie rozpieszczała. Śnieg co prawda nie padał (J), ale siąpiący deszcz nie ułatwiał jazdy kierowcom. Pierwszy kierowca ruszył na trasę około godziny 10:00, a dalsza rywalizacja przebiegała bardzo szybko i sprawnie. Duże brawa do organizatorów, którzy mając do ogarnięcia starty ponad 200 kierowców poradzili sobie na 5 J

Trasa marcowego odcinka podobała mi się, była bardzo zróżnicowana, obfitująca w zakręty i nawroty. Duża jej część przebiegała po nitce Toru Poznań, co szczególnie podobało się kierowcom mocniejszych maszyn, którzy chociaż przez chwilę mogli rozpędzić swoje samochody. Za to wjeżdżając na szutrową część trasy należało wykazać się dużą sprawnością w operowaniu „kółkiem”. Większość kierowców bardzo dobrze radziła sobie w trudnych warunkach (największe wrażenie robili na mnie kierowcy Mitsubishi Lancer’ów, pokonujący nawroty bardzo szybkim ślizgiem), każdy dawał z siebie maksimum zaangażowania i umiejętności, jednak nie wszystkim sprzyjało szczęście. Najpierw Paweł Pisz, jadący Subaru Imprezą, przy kontakcie z drzewem uszkodził przedni zderzak, a później Dawid Bąkowski za kierownicą BMW E30 stracił panowanie nad samochodem i bardzo mocno wbił się w drzewo.

Tutaj również ja chciałbym zaapelować o pomoc dla braci Dawida i Mateusza Bąkowskich. Tutaj możecie zobaczyć jak wyglądał wypadek Dawida. Wygląda to naprawdę nieciekawie, samochód nie nadaje się do jazdy, a chłopacy to naprawdę zdolni kierowcy i byłoby szkoda, gdyby z takiego powodu musieli przerwać rywalizację w OESach. Każdy, kto może wspomóc ich jakąkolwiek pomocą (finansową, materialną, oferując części czy w inny sposób) proszony jest o informację bądź u mnie, bądź też na maila: sport@ab.bydgoszcz.pl . Dla tych, którzy chcieliby wspomóc braci finansowo podaję numer konta i dane do przelewu:

Dawid Bąkowski
ul. Ogrodowa 13a
64-000 Kiełczewo
19 1020 4160 0000 2602 0062 3207

Poniżej zdjęcia z imprezy: